95 kolejnych pracowników PGG pokonało koronawirusa

27 sierpnia 2020, 11:28
kaski górników pexels
Fot. Pexels
Energetyka24
Energetyka24

95 kolejnych pracowników Polskiej Grupy Górniczej (PGG) pokonało minionej doby koronawirusa, wyzdrowiało też pięciu górników zatrudnionych w Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW) i dwóch z kopalni Silesia. Górnicze spółki odnotowały w tym czasie pięć nowych infekcji SARS-CoV-2.

Z przekazanych PAP danych spółek węglowych wynika, że czwartek jest piętnastym z kolei dniem, kiedy zmalała liczba zakażonych koronawirusem pracowników śląskich kopalń. Obecnie z infekcją zmagają się 654 osoby, o 97 mniej niż dzień wcześniej.

Jak podali przedstawiciele PGG, minionej doby w tej spółce wyzdrowiało 95 pracowników, potwierdzono trzy nowe zakażenia. W sumie koronawirusa pokonało 2667 górników (ponad 83 proc.) z 3188 zakażonych od początku pandemii. W PGG choruje obecnie 521 osób, największą grupę zainfekowanych stanowią górnicy z kopalń Bielszowice i Chwałowice. 619 pracowników PGG jest na kwarantannie.

W JSW odnotowano minionej doby dwa nowe zakażenia, w tym czasie wyzdrowiało pięciu kolejnych pracowników. Liczba osób, u których od początku pandemii badania potwierdziły SARS-CoV-2, wynosi 4127, z czego 4057 osób (ponad 98 proc.) jest już wyleczonych. Na kwarantannie jest 32 pracowników spółki.

W prywatnej kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach zanotowano łącznie 298 przypadków infekcji SARS-CoV-2 – od ponad tygodnia nie przybyło tam nowych zakażeń. Wyzdrowiało 235 osób (blisko 80 proc.) – od środy koronawirusa pokonały dwie kolejne. Nadal choruje 63 pracowników, 16 jest na kwarantannie.

Łącznie, według środowych danych spółek węglowych, od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 8203 górników z PGG, JSW, spółki Węglokoks Kraj (gdzie wszyscy już wyzdrowieli) i prywatnej kopalni Silesia. Około 90 proc. zakażonych już wyzdrowiało.

Według najnowszych danych sanepidu w woj. śląskim – gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń – liczba osób z dodatnim wynikiem od początku epidemii wynosi obecnie 20 132, o 118 więcej niż w środę. Minionej doby zmarły cztery kolejne osoby, od początku pandemii – 473. Liczba ozdrowieńców w regionie wzrosła do 17 663, to o 283 więcej niż w środę. Hospitalizowanych jest 276 osób z zakażaniem lub podejrzeniem zakażenia. W woj. śląskim przebadano dotychczas prawie 304 tys. próbek pod kątem SARS-CoV-2.

W środę Śląski Urząd Wojewódzki informował o nowych ogniskach zakażeń w regionie. Koronawirusa wykryto wśród 16 uczestników wycieczki grupy emerytów i rencistów z Częstochowy do jednej z miejscowości w woj. opolskim. Zainfekowanych zostało też kilku uczestników wesela w powiecie rybnickim. Do 18 wzrosła liczba zakażeń w jednym z zakładów przetwórczych w powiecie kłobuckim. W całym regionie trwają kontrole sklepów, wesel i dyskotek w kierunku przestrzegania zasad reżimu sanitarnego

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24